Regionalt biobankscentrum

Södra sjukvårdsregionen



 

Kontakta oss

Regionalt biobankscentrum

Adress:

Regionalt biobankscentrum Södra sjukvårdsregionen
223 81 Lund

Leveransadress:

Regionalt biobankscentrum Södra sjukvårdsregionen
Scheelevägen 8
223 81 Lund

Kontakt:

Marie Sverud
Chef för Regionalt biobankscentrum Södra sjukvårdsregionen,

Regional Biobanks- och kvalitetssamordnare Region Skåne och Södra Sjukvårdsregionen.

Tfn: 046-275 29 88

marie.b.sverud@skane.se


Kansli:

Emelie Larsson

Tfn: 046-275 29 82, 0721-99 82 50


Helena Lundvall

Tfn: 046-275 29 81, 0721-99 82 51


RBC-tekniker, datakvalitetssamordnare:
Martin Hellstrand

Tfn: 046-275 29 87

Fax: 046-18 85 13

E-post: rbcsyd@skane.se



Kontaktinformation


Specifika frågor gällande svenska biobanksregistret, SBR,
hänvisas till förvaltningen Inera/SBR.



Landstinget Blekinge

Biobankssamordnare

Elisabeth Andersson
Avdelning för Kunskapsstöd
Landstinget Blekinge
371 81 Karlskrona
Tfn: 0455-73 41 22

elisabeth.andersson@ltblekinge.se


Kontakt Laboratoriemedicin

Verksamhetschef
Christer Svensson
Tfn växel: 0455-73 10 00

christer.svensson@ltblekinge.se




Region Halland

Biobankssamordnare

Tomas Seidal
Klinisk patologi och cytologi Halland
Hallands sjukhus Halmstad
Lasarettsvägen
301 85 Halmstad
Tfn: 035-13 18 85

tomas.seidal@regionhalland.se


Kontaktperson

Eleonora Bruhn
Tfn: 035-14 78 15

eleonora.bruhn@regionhalland.se




Region Kronoberg

Biobankssamordnare

Marie Jadner
Medicinskt servicecentrum
Region Kronoberg
351 85 Växjö
Tfn: 0470-58 75 13

marie.jadner@kronoberg.se


Kontaktperson

Ulrika Karlsson
Tfn: 0470-58 70 16

ulrika.l.karlsson@kronoberg.se



Uppdaterad 2017-08-10 Helena Lundvall

levitra 20 cialis generika cialis preise viagra viagra sans ordonnance comprar cialis viagra pour homme cialis sans ordonnance acquisto viagra viagra generique cialis kaufen viagra pfizer kamagra 100 achat cialis levitra generika kamagra prezzo cialis generika